Yazı Arşivi (2017)

BAŞEPİSKOPOS KAREKİN BEKÇİYAN’A AÇIK MEKTUP

31 Aralık 2017


Sizin için; yüzyıllarca önce, 24.000, 30.000, 35.000, 70.000, 75.000, 80.000, 90.000, 200.000, 500.000, vd. binlerce Ermeni’nin değişik zamanlarda SÜRÜLMÜŞ olmaları, ne ifade etmektedir? 1970 lerde, Ortadoğu da yaşanan çatışmalardan kaçarak Kuzey Amerika’ya giden Ermeniler, neden hiç gündeminize girmez?

Devamını oku


SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI ve DAĞLIK KARABAĞ

30 Kasım 2017


Türk Milleti’nin tarihi incelendiğinde, sahip olduğu topraklarda yaşayan herkesi, milliyetine, dinine, ırkına, cinsiyetine, diline ve etnik kökenine müdahale etmeksizin yönettiğini, ancak o milletlerin fırsatı ele geçirdiklerinde neler yaptıklarını hâlen İBRETLE izlemekteyiz. Türk Milleti’nin yücelttiği, koruduğu Türk İslâm Medeniyeti, gittiği her yerde, bulduğu değerleri koruyan, yaşatan, onlara kıymet veren akıl yolunu seçmiştir.

Devamını oku


ERMENİ SOYKIRIMI KOSKOCA BİR HİÇ

31 Ekim 2017


Ülkemizde toplumun büyük çoğunluğu, taraftarı olduğu futbol takımı ile ilgilendiği kadar, milli meselelerimizle ilgilenmemektedir. 1915 Ermeni tehcirinin, bazı odaklarca sözde soykırımı olarak iddia edilmesi, bu iddia karşısında gerek devlet görevlilerinin, gerekse bilim adamlarımızın sesinin yeterince duyulmaması da aynı çerçeve içerisinde görülmektedir.

Devamını oku


“KAK MESUD”DAN “ZİKREŞ MESUD”A

30 Eylül 2017


İnsanlar, olaylar karşısında nasıl karar vereceklerine kolaylıkla karar veremezler. Olaylara bakarak yürüdükleri yol da çok defa beklenenin gerisinde de kalabilirler. Bu açmaz, zaman, zemin ve genellikle olayların farklı farklı oluşundan kaynaklanır. Toplum ise; olaylara tarafsız gözle baktığında, özellikle milli meselelerde özel bir duyarlılık gösterir.

Devamını oku


"BÜYÜK YALAN" ve ŞÜKRÜ SERVER AYA

31 Ağustos 2017


21 Ağustos 2017 günü, benim için çok anlamlıydı. Aynı değerleri paylaştığım, O’nun kadar kapsamlı olmasa da, aynı konuda çalıştığım, yazılarını takip ettiğim, saygıdeğer bir büyüğümle tanıştım, onurlandım. Bir süre sohbet ettik. Bitmeyen heyecanı ile sayısız bilgi ve belge dolu dosyalarına baktık. Üzüntülerini, kaygılarını, yaşadığı duyarsızlıkları anlattı.

Devamını oku


LOZAN’A BAKMAK

31 Temmuz 2017


Sevgili kardeşim; Eğer ki ecdadının geçmişini gerçekten merak ediyor, birazcık olsun doğruları öğrenmek istiyorsan, öncelikle Osmanlı İmparatorluğu’nun üç kıtaya ulaştırdığı gücü ve büyüklüğünü gösteren, aşağıda ki ilk haritaya bakabilirsin. Sakın ola ki aklına din ve siyaseti getirme..!

Devamını oku


NATALİA CHERNICHENKINA ve ERMENİ MESELESİ

30 Haziran 2017


Sürüp giden, her geçen gün yanlışa sürüklenen bir Ermeni meselemiz var. İçinde yaşayan da yaşamayan da kenarından çekiştirip duruyor. İddianın, adını bile tam olarak koyamıyoruz. Yıllardır, kitaplara, dergilere, makalelere; “sözde Ermeni soykırımı”, “Ermeni sorunu”, “Ermeni Meselesi” ve “Ermeni gailesi” olarak taşındı durdu.

Devamını oku


NURETTİN ALBAYRAK

31 Mayıs 2017


Nurettin Albayrak hakkında yazılacak, anlatılacak çok şey var. Ama kalem dönmüyor. Kısaca, dostluğumuz, arkadaşlığımız kısa ifade ile az ama öz idi. Ne vakit çözemediğim konu ile karşılaşırsam hep O’nu arardım. Yayınlamayı düşündüğüm şiirlerimi ilk defa O okumuş, düşündüklerini sıcak ve kendine has bakışı ile söylemişti.

Devamını oku


ERMENİ MEZALİM ANITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

30 Nisan 2017


Dünya da bir millet düşününüz ki bin yıl başka milletlerin, başka dinlerin ve başka devletlerin “tahakkümünde” yaşamış olmasına rağmen, bu kadar “patırtı” çıkarabilsin! Bir devlet düşününüz ki yoksulluk içerisinde kıvranıp, ülke nüfusunu hızla kaybederken, bu kadar “patırtı çıkarabilsin. Bir toplum düşününüzün ki, vatandaşı olduğu ülkede,

Devamını oku


TARİH SORACAK... HAYIR...

31 Mart 2017


Tarih bir gün; Cumhurbaşkanlığı gibi devletin en yüce makamına erişen zat-ı muhterimin, tüm erkleri tek elde bulundurmak istemesini, Cumhurbaşkanı’nın, Anayasa’nın 103. 104. ve 105. Maddelerine neden sadık kalmadığını, 18 Aralık 2002 günü faili meçhul bir cinayete kurban giden Necip Hablemitoğlu ve diğer faili meçhul cinayetlerin faillerinin neden hâla bulunamadığını,

Devamını oku


ERMENİ SOYKIRIMLARI VE HOCALI

28 Şubat 2017


Ermenilerin, günümüze kadar söyledikleri yalanların külliyatını yapmamak, ne büyük talihsizlik! “Dağdan gelip, bağdakini kovan” Ermeniler, her türlü melânete başvururken, bütün iğrenç davranışlarını yok sayarak, Kafkasya’ya sonradan geldiklerini hep unuttular. Tarihin her döneminde; Pers İmparatorluğunun yıkılmasından,

Devamını oku


ŞER DEĞİL...! HAYIR

31 Ocak 2017


Bu yaştan sonra, aynı yılları yaşamış olduğumuz malûm zat-ı muhteremin TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN içine düşürüldüğü çıkılmaz durum nedeniyle Türk Milliyetçiliğini, bazı hafıza kaybına uğramışlara tekrar hatırlatmanın ıstırabını yaşıyorum. Bilinen derinliği ile TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ tek bir yazıya sığdırmanın da çaresizliği içindeyim.

Devamını oku


Kenan Mutlu Gürses © 2011 - 2024 Her hakkı saklıdır. Başa Dön